700 TL. Anestezili Kürtaj

Özel İstanbul Kürtaj Kliniği

7/24 Bilgi ve Randevu

0539 431 90 40

Kürtaj Bilgisi Gizliliğiniz Sağlanmaktadır.

Kürtaj Video İzle - Medikal içerik

KÜRTAJ VİDEO İZLE 

Güvenli Kürtaj Nasıl Olunur?

 

Kürtaj video izle yazımızda güvenli kürtaj hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

Kürtaj İstenmeyen Gebeliğin sonlandırılma yöntemidir.

Güvenli Kürtaj işlemi için steril ameliyathanesi olan cerrahi tıp merkezleri ve hastaneler tercih edilmelidir.

Kürtaj Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları konusunda detaylı bilgiye Kürtaj Fiyatları sayfamızdan bakabilirsiniz.

Evlilik Dışı Kürtaj Yapılır mı?

Kürtaj sonrası yazımızda evlilik dışı ve bekar kürtaj hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

Halk arasında evli olanlar ve olmayanlar için kürtaj fiyatları noktasında farklı rakamların söz konusu olduğu düşünülebiliyor. Oysa hangi sağlık kuruluşunda bu hizmet alınıyor olursa olsun, evli olan ve olmayan kadınların ödemesi gereken ücret aynı olacaktır. Evli olmayanlardan daha yüksek bir fiyat talep edilmesi söz konusu olmaz. Çünkü yapılacak cerrahi müdahale değişmiyor ve dolayısıyla evli olmayan kadınlardan daha düşük ya da yüksek bir fiyat talep edilmesi de gerçeği yansıtmıyor.

 

Bu nedenle kürtaj fiyatları hakkında araştırma yaparken evli olup olmadığınız kıstasını bir kenara bırakabilirsiniz. 18 yaşından büyükseniz ve evli değilseniz herhangi bir onay ya da izine ihtiyaç duymadan kürtaj yaptırabilirsiniz. Sadece sizin gebeliğin sonlandırılması talebiniz ve bu yöndeki beyanınız kürtaj yaptırmanız için yeterli olur. Ancak gebeliğin 10. haftasından sonra yasalar kapsamında kürtaj yaptıramayacağınızı unutmayın ve bu süreyi geçirmeden kürtaj işlemi için bir sağlık kuruluşuna başvurun.

Şayet evliyseniz ve 18 yaşından büyükseniz eşinizin de izninin olması gerekiyor. Yasalar gereği ancak eşlerin de kürtaja onay vermesi durumunda kürtaj işlemi gerçekleştirilebiliyor. Dolayısıyla kürtaj fiyatları kadar bu işlemin yasalar kapsamında hangi koşullarda yapılabildiği konusunda da bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Evlilik dışı kürtaj fiyatları ne kadar?

Evlilik dışı kürtaj fiyatları sıklıkla tarafımıza sorulmaktadır. Kürtaj fiyatlarının belirlenmesine kürtajın evlilik dışı / içi olmasının bir önemi yoktur. Kürtaj operasyonları istenmeyen veya zorunlu sebeplerle gebeliğin tıbbi tahliyesidir. Kürtaj fiyatları belirlenirken yasal sebepler(evlilik durumunda bebeğin babasından da onay alınmalıdır) haricinde evlilik durumu sorgulanmaz. Kürtaj operasyonlarının yasal durumu hakkında bilgi almak için kürtajın yasal boyutu yazımızı okuyabilirsiniz.

Vakumlu Kürtaj riskler açısından en sık tercih edilen Güvenli Kürtaj yöntemidir.

Kürtaj psikolojik etkileri yönünden tercihen anestezi eşliğinde yapılmalıdır.

Kürtaj sadece konusunda uzman kadın doğum uzmanları (Jinekolog) tarafından yapılabilir.

vakumlu kürtaj nasıl yapılır

Kürtaj ebe – hemşire – pratisyen doktor – uzman diplomasız ve yetkisiz  doktorlar tarafından yapılamaz.

Kürtaj öncesi ve sonrası ultrason kontrolleri rahimde parça kalması – dış gebelik ve başarısız kürtaj açısından mutlaka yapılmalıdır.

Güvenilir ve steril olmayan ortamlarda yapılan kürtajlar enfeksiyon – kanama – kısırlık ve ölümcül sonuçlar doğurabileceği unutulmamalıdır.

Anestezili Kürtaj için 4 – 6 saat öncesinden yemek ve sıvı gıdalar tüketilmemelidir.

Kürtaj çeşitleri konusunda merak ettiklerinize Anestezili kürtaj ve Vakumlu kürtaj konulu yazılarımızdan da bakabilirsiniz.

Kürtaj video izle – Kürtaj İşlemi Ağrılı mı?

 

Kürtaj video izle yazımızda kürtaj işlemine ağrı hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

Kürtaj işlemi, gebeliğin sonlandırılması amacı ile yapılan cerrahi operasyonlardır. Kürtaj bazen isteye bağlı olarak, bazen de sağlıksal bir zorunluluk olarak uygulanır. Kürtaj olmayı düşünen kişiler, uygulama öncesi kürtaj işlemi ağrılı mıdır diye araştırma yapmaktadır. Bu sorunun cevabı kesin olarak şudur; her ne sebepten dolayı kürtaj işlemi uygulanırsa uygulansın genellikle ağrısız olarak gerçekleştirilmektedir. Çünkü hastaya anestezi altında işlem uygulanır.

Kürtaj uygulamaları uygulanan kürtaj çeşitlerine bağlı olarak iki farklı anestezi altında uygulanır. Bunlar; genel anestezi ve lokal anestezidir. Genellikle, kürtaj işleminde hangi anestezi türünün tercih edileceği uzman doktorlar tarafından kararlaştırılmaktadır. Çünkü kürtaj çeşitleri hangi anestezi türünün tercih edileceği direkt olarak gebeliğin durumuna, gebeliğin yerleşimine ve gebeliğin kaçıncı haftada olduğu ile bağlantılıdır. Gebeliklerin sonlandırılması işlemi yasal olarak sınırlandırılmıştır ve yalnızca gebeliğin 10. haftasına kadar kürtaj işlemi yapılabilmektedir.

Sağlıksal açıdan gerekli durumlarda, yasalar çerçevesinde bu süre aşılabilmektedir. Gebeliğin erken dönemlerinde yani ilk haftalarında gerçekleştirilen kürtaj işlemi genel olarak lokal anestezi ile yani bölgesel uyuşturma ile gerçekleştirilmektedir. Gebeliğin ilerleyen süreçlerinde yani 9. ya da 10. haftalarında genel anestezi altında gebelik sonlandırılmaktadır. Çünkü bu haftalarda bebek gelişimi başlamıştır ve bu haftalarda lokal anestezi ile kürtaj yapılması ağrıların yaşanmasına neden olabilmektedir.

Kürtaj video izle – Kürtaj İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kürtaj video izle yazımızda kürtaj süresi hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

Kürtaj, sanılanın aksine uzun süren bir işlem değil. Bir tür cerrahi operasyon olmasına rağmen kürtaj kaç saat sürer sorusunun cevabı yaklaşık 10 – 15 dakika olarak karşımıza çıkıyor. Operasyon sırasında beklenmedik bir durum yaşanırsa, süre biraz daha uzayabiliyor. Tabi kürtaj süresi uygulana kürtaj çeşitlerine göre farklılık gösterebilmektedir.

İşlem sonrasında hastanın günlük hayatına dönmesi oldukça kısa sürüyor. Birkaç gün içerisinde herhangi bir ağrı ya da acı kalmıyor. Ancak, bu işlemin yaratacağı psikolojik etkilerin dikkatlice düşünülmesi gerekiyor. İşlem öncesinde hastaya genel ya da lokal anestezi uygulanıyor. Anestezinin türüne doktor karar veriyor.

Kürtaj video izle – Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kürtaj video izle yazımızda kürtaj nasıl yapılır hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz. Kürtaj uygulaması öncesinde ilk olarak hastaya jinekolojik muayene yapılır ve durum değerlendirmesi yapılır. Eğer gebenin, kürtaj olmaya engel bir durumu yok ise, yasal süreler içerisinde ise kürtaj planlaması uzman jinekolog tarafından yapılır.

Uygulanacak kürtaj çeşitleri ne olursa olsun mutlaka uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Maalesef ebe veya hemşire diplomalı kişilerin kendini doktor olarak tanıtıp kürtaj yapabildikleri olaylar yaşanmaktadır.

Kürtaj işlemi eğer genel anestezi ile yapılacaksa, durum hakkındaki ön bilgi hastaya verilir ve hasta bilgilendirmesi gerçekleştirilir. Sonrasında kürtaj işlemine geçilir.

Kürtaj işlemi için hasta steril olan, operasyonun gerçekleştirileceği yere alınır ve damar yolu açılır. Ardından, damar yolundan hastaya ilaç verilir ve hasta uyutulur. Eğer hastaya genel anestezi değil; lokal anestezi yapılacaksa bölgesel uyuşturma yapılır. Kürtaj işlemlerinde, duyulacak tek acı; damar yolu açarken hissedilen iğnenin acısıdır. Bunun dışında hasta, başka herhangi bir acı hissetmemektedir ve kürtaj işlemi çok kısa bir süre içerisinde acı hissi vermeden tamamlanmaktadır.

Hastanın uyutulmasından ya da bölgesel olarak uyuşturulmasından sonra, spekulum adlı bir alet yardımı ile hastanın vajeni açılır; rahim ağzının net olarak görülmesi sağlanır. Ardından, hastanın vajeni temizlenir. Bu temizlik esnasında antiseptik özellikteki ürünler kullanılır. Daha sonra, teneculm isimli bir alet ile hastanın rahim ağzı çekilir ve rahimde düzlük sağlanır.

Böylelikle kürtaj işlemi için yani gebeliğin sonlandırılması için gerekli olan şartlar sağlanmış olur. Bu aşamada, buji adı verilen çubuk ile rahim ağzı genişletilir ve vakum enjektör ile gebelik sonlandırılır. Vakum enjektör yardımı ile dışarıya alınan gebelik materyali ile hastanın gebeliği son bulmuş olur.

Kürtaj işlemi, oldukça kısa sürede sonlandırılan bir işlemdir. Yaklaşık olarak 10 ya da 15 dakika içerisinde uygulama tamamlanmaktadır. Eğer hasta genel anestezi altında kürtaj oldu ise işlem sonrasında uyandırılır ve çoğu zaman yatış gerektirmeden taburcu edilir.

Güvenli bir kürtaj işlemi ortalama 5 dakika sürmektedir.

Kürtaj sonrası hastanede kalış süresi ortalama 45 dakikadır. Kontroller sonrası ortalama 1 saat sonra taburcu olabilirsiniz.

Güvenli bir Kürtaj işlemi sonrası kanama ve ağrı düzeyi adet döneminden farklı değildir.

Güvenli Kürtaj için işlem öncesi ve sonrası doktorunuzun önerilerine uymak – ilaçlarınızı kullanmak ve kontrollerinizi yaptırmak önemlidir.

Güvenilir ve yasal kürtaj sınırı 10 haftadır.

Hasta hakları yasa gereğince hasta bilgileri gizli tutulmalıdır.

Yabancı pasaportlu kişilerde Kürtaj olabilmektedirler.

18 yaşını doldurmuş evli – bekar – eşinden ayrı herkes Kürtaj olma hakkına sahiptir.

Kürtaj video izle

Güvenli bir Kürtaj işlemi için konusunda Uzman Jinekolog – Steril – Güvenilir ve Yetkili sağlık kurumlarını tercih ediniz.

Kürtaj çeşitleri konusunda merak ettiklerinize Kürtaj nasıl yapılır ve Kürtaj ilacı konulu yazılarımızdan da bakabilirsiniz.

700 TL’den başlayan fiyatlarla Özel Hastane – Anestezili Kürtaj –  İstanbul Özel Kadın Kürtaj Kliniği – 7/24 Randevu – Fiyatlarımız için bilgi ve randevu kürtaj video izle güncel fiyat bilgisi verilmektedir.

Kürtaj video izle kürtaj fiyatları nedir vakumlu kürtaj video izle kürtaj işlemi ağrılı mı? kürtaj video izle kürtaj işlemi ne kadar sürer anestezili kürtaj video izle kürtaj nasıl yapılır.

Genel anestezili kürtaj video izle kürtaj işlemi nerede gerçekleştirilir. Ağrısız kürtaj video izle anestezili kürtaj işleminde ağrı duyulur mu?

Cerrahi kürtaj video izle kürtaj sonrası kanama süresi ve miktarı kürtaj video izle? Probe kürtaj işleminden sonra ağrı olur mu kürtaj video izle kürtaj kısırlığa neden olur mu kürtaj video izle.

İlaçlı kürtaj olmak sağlığımı etkiler mi kürtaj video izle kürtaj sonrasında regl kaç gün sonra başlar. Vakumlu kürtaj video izle kürtaj için en uygun hafta nedir kürtaj video izle kürtaj işlemi sonrası pansuman gerekir mi?

Kürtaj video izle düşük sonrası kürtaj yapılır mı kürtaj video izle.  10 hafta sonrası kürtaj operasyonu kürtaj video izle?  Kürtaj sonrası dikkat edilmesi gerekenler – yeni hamilelik kürtaj video izle kürtaj sonrası yasaklar.

Lokal anestezili kürtaj video izle kürtaj işleminden sonra doktora başvurmayı gerektirecek durumlar nelerdir? kürtaj video izle kürtaj sonrası iyileşme dönemi kürtaj video izle kürtaj yasası, kürtaj işlemi kayıtlara geçer mi bakınız.

Güncel article kürtaj video izle kürtaj yasal mı konusunda , kürtaj video izle kürtaj yasal mı fiyatları , kürtaj video izle kürtaj yasal mı bilgilendirmesi , kürtaj video izle kürtaj yasal mı süresi , kürtaj video izle kürtaj yasal mı yerleri ,  kürtaj video izle kürtaj yasal mı çeşitleri konusunda bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel yazımız  kürtaj video izle kürtaj yasal mı riskleri , kürtaj video izle kürtaj yasal mı konusunda , kürtaj video izle kürtaj yasal mı fiyatları , kürtaj video izle kürtaj yasal mı bilgilendirmesi , kürtaj video izle kürtaj yasal mı süresi , kürtaj video izle kürtaj yasal mı çeşitleri , kürtaj video izle kürtaj yasal mı yerleri  konusunda bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel blog kürtaj video izle kürtaj yasal mı konusunda , kürtaj video izle kürtaj yasal mı fiyatları , kürtaj video izle kürtaj yasal mı riskleri , kürtaj video izle kürtaj yasal mı yerleri , kürtaj video izle kürtaj yasal mı bilgilendirmesi , kürtaj video izle kürtaj yasal mı süresi , kürtaj video izle kürtaj yasal mı çeşitleri konusunda bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel yazı kürtaj video izle kürtaj yasal mı konusunda , kürtaj video izle kürtaj yasal mı fiyatları , kürtaj video izle kürtaj yasal mı riskleri , kürtaj video izle kürtaj yasal mı bilgilendirmesi , kürtaj video izle kürtaj yasal mı yerleri , kürtaj video izle kürtaj yasal mı süresi , kürtaj video izle kürtaj yasal mı riskleri , kürtaj video izle kürtaj yasal mı çeşitleri konusunda bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel yazımız  kürtaj video izle kürtaj yasal mı riskleri , kürtaj video izle kürtaj yasal mı konusunda , kürtaj video izle kürtaj yasal mı fiyatları , kürtaj video izle kürtaj yasal mı yerleri , kürtaj video izle kürtaj yasal mı bilgilendirmesi , kürtaj video izle kürtaj yasal mı süresi , kürtaj video izle kürtaj yasal mı çeşitleri konusunda bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel site kürtaj video izle kürtaj yasal mı konusunda , kürtaj video izle kürtaj yasal mı fiyatları , kürtaj video izle kürtaj yasal mı bilgilendirmesi ,  kürtaj video izle kürtaj yasal mı riskleri , kürtaj video izle kürtaj yasal mı yerleri ,  kürtaj video izle kürtaj yasal mı süresi , kürtaj video izle kürtaj yasal mı riskleri , kürtaj video izle kürtaj yasal mı çeşitleri konusunda bilgilendirme amacı içermektedir.

Call Now ButtonFiyat ve Randevu