700 TL. Anestezili Kürtaj

Özel İstanbul Kürtaj Kliniği

7/24 Bilgi ve Randevu

0539 431 90 40

Kürtaj Bilgisi Gizliliğiniz Sağlanmaktadır.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Kürtaj nasıl yapılır

Kürtaj olmaya karar verdikten sonra kliniğimizde yaptığımız değerlendirme ve ultrasonografi sonrasında işlem ya aynı gün ya da belirlenen başka bir günde hastane koşullarında gerçekleştirilir. İşlem için 5 saatlik bir açlık ve susuzluk süresi esastır.​

Kürtaj Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Kürtaj fiyatları konusunda detaylı bilgiye Kürtaj Fiyatları sayfamızdan bakabilirsiniz.

Kürtaj nasıl yapılır ? – Evlilik Dışı Kürtaj Yapılır mı?

Kürtaj nasıl yapılır yazımızda evlilik dışı ve bekar kürtaj hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

Halk arasında evli olanlar ve olmayanlar için kürtaj fiyatları noktasında farklı rakamların söz konusu olduğu düşünülebiliyor. Oysa hangi sağlık kuruluşunda bu hizmet alınıyor olursa olsun, evli olan ve olmayan kadınların ödemesi gereken ücret aynı olacaktır. Evli olmayanlardan daha yüksek bir fiyat talep edilmesi söz konusu olmaz. Çünkü yapılacak cerrahi müdahale değişmiyor ve dolayısıyla evli olmayan kadınlardan daha düşük ya da yüksek bir fiyat talep edilmesi de gerçeği yansıtmıyor.

 

Bu nedenle kürtaj fiyatları hakkında araştırma yaparken evli olup olmadığınız kıstasını bir kenara bırakabilirsiniz. 18 yaşından büyükseniz ve evli değilseniz herhangi bir onay ya da izine ihtiyaç duymadan kürtaj yaptırabilirsiniz. Sadece sizin gebeliğin sonlandırılması talebiniz ve bu yöndeki beyanınız kürtaj yaptırmanız için yeterli olur. Ancak gebeliğin 10. haftasından sonra yasalar kapsamında kürtaj yaptıramayacağınızı unutmayın ve bu süreyi geçirmeden kürtaj işlemi için bir sağlık kuruluşuna başvurun.

Şayet evliyseniz ve 18 yaşından büyükseniz eşinizin de izninin olması gerekiyor. Yasalar gereği ancak eşlerin de kürtaja onay vermesi durumunda kürtaj işlemi gerçekleştirilebiliyor. Dolayısıyla kürtaj fiyatları kadar bu işlemin yasalar kapsamında hangi koşullarda yapılabildiği konusunda da bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Evlilik dışı kürtaj fiyatları ne kadar?

Evlilik dışı kürtaj fiyatları sıklıkla tarafımıza sorulmaktadır. Kürtaj fiyatlarının belirlenmesine kürtajın evlilik dışı / içi olmasının bir önemi yoktur. Kürtaj operasyonları istenmeyen veya zorunlu sebeplerle gebeliğin tıbbi tahliyesidir. Kürtaj fiyatları belirlenirken yasal sebepler(evlilik durumunda bebeğin babasından da onay alınmalıdır) haricinde evlilik durumu sorgulanmaz. Kürtaj operasyonlarının yasal durumu hakkında bilgi almak için kürtajın yasal boyutu yazımızı okuyabilirsiniz.

Kürtaj nasıl yapılır ? Aşamaları nelerdir?

kürtaj nasıl yapılır 2021

Kürtaj olmaya karar verdikten sonra kliniğimizde yaptığımız değerlendirme ve ultrasonografi sonrasında işlem ya aynı gün ya da belirlenen başka bir günde hastane koşullarında gerçekleştirilir. İşlem için 5 saatlik bir açlık ve susuzluk süresi esastır.​

Kürtaj nasıl yapılır ?

Anestezi doktoru tarafından verilen genel anestezi sonrasında (burada uygulanan genel anestezi hafif bir anestezidir ve büyük ameliyatlar için uygulanan anesteziye göre daha çok derin uyku şeklinde de tarif edilebilir) işlem vakum yöntemiyle yapılır ve ortalama 5 dakika sürer.​

Kliniğimize baş vuran hastalarımızda kürtaj işlemi esnasında aşağıdaki aşamalardan geçilir:​

Randevu alınması

İstenmeyen gebelik sorununuz için değerlendirme öncesi randevu almanız gerekmektedir. Bu randevuda muayene yapılacak ve size işlemle ilgili ayrıntılı bilgiler verilerek aklınızdaki tüm sorulara yanıt verilecektir.

Muayene ve bilgilendirme

Muayenehanemizde yapılan ultrasonografi değerlendirmesi ile gebelik haftanız teyid edildikten sonra işlemle ilgili ayrıntılı bilgi verilecek ve işlem için hastane randevu zamanı kararlaştırılacaktır. İşlemin aynı gün olmasını istiyorsanız günün son saatlerine randevu alınız ve 5 saatlik açlık ve susuzluk sürenizi bu muayene randevusundan bir-iki saat sonrasına denk gelecek şekilde ayarlayınız.

Hastanede yapılan işlemler

Hastaneye gittiğinizde resepsiyon bölümünden kaydınızı yaptırdıktan sonra odanıza alınacaksınız. Burada gerekli işlemleri takiben müdahale odasına alınacak, anestezi doktorunun verdiği hafif anestezi sonrasında DOKTORUMUZ tarafından vakum ile kürtaj işleminiz uygulanacaktır.

Kürtaj çeşitleri konusunda merak ettiklerinize Anestezili kürtaj ve Vakumlu kürtaj konulu yazılarımızdan da bakabilirsiniz.

Genel Anestezi ile kürtaj nasıl yapılır?

genel anestezi ile kürtaj nasıl yapılır

Genel anestezi ile kürtaj yapılma işleminde genellikle kol üzerinden veya uygun damar bulunamazsa el üzerinden branül denilen damar yolu açmaya yarayan tıbbi materyal ile yapılır. Açılan bu damar yolundan genel anestezi için kullanılan ilaçlar size 10 veya 15 dakikalık anestezi sağlar. Kürtaj işlemini görmez ve ağrı duymazsınız. 15 dakika istirahat edip yürüyerek gidersiniz. Kürtaj sonrası günlük aktivitelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kürtaj işleminde anestezi altında vakum kürtaj yapılma yöntemi; kürtaj olmak isteyen kişi en az 4 veya 6 saat aç ve su içmeden yani oruç tutar gibi gelmelidir. Kürtaj öncesi tuvalete giderek mesane yani idrar torbasını boşaltır.

Kişi jinekolojik masaya alınır. Uygun steril koşullar sağlanır. Genel anestezi uygulanacaksa kol veya el üzerinden damar yolu açılır. Anestezi ilaçları branül denilen aletin musluğundan verilir. Jinekolojik masada yatan hastaya spekulum denilen alet vajinaya konulur biraz açılır sabitlenir. Rahim ağzı denilen cervix görülmesi sağlanır. Vajina temizliği baticon betadine ile yapılarak steril ortam oluşturulur. Tek dişli tenekulum adı verilen alet ile cerviks rahim ağzına tutulur.

Kürtaj işleminde vakum kürtaj tekniği uygulayarak kazıma işlemi yapılmaz. Böylece ileride tekrar gebe kalmanız engelleyecek yapışıklıklar oluşması önlenir.

Kürtaj işlemi yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Gebelik haftası ve daha önce sezeryan doğum yapmış olmaya bağlı veya ilk gebelik olmasına bağlı bu süre değişebilir.

Kürtaj nasıl yapılır ? – Güvenli Kürtaj Nasıl Olunur?

Kürtaj nasıl yapılır yazımızda güvenli kürtaj hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

Kürtaj İstenmeyen Gebeliğin sonlandırılma yöntemidir.

Güvenli Kürtaj işlemi için steril ameliyathanesi olan cerrahi tıp merkezleri ve hastaneler tercih edilmelidir.

Vakumlu Kürtaj riskler açısından en sık tercih edilen Güvenli Kürtaj yöntemidir.

Kürtaj psikolojik etkileri yönünden tercihen anestezi eşliğinde yapılmalıdır.

Kürtaj sadece konusunda uzman kadın doğum uzmanları (Jinekolog) tarafından yapılabilir.

Kürtaj ebe – hemşire – pratisyen doktor – uzman diplomasız ve yetkisiz  doktorlar tarafından yapılamaz.

Kürtaj öncesi ve sonrası ultrason kontrolleri rahimde parça kalması – dış gebelik ve başarısız kürtaj açısından mutlaka yapılmalıdır.

Güvenilir ve steril olmayan ortamlarda yapılan kürtajlar enfeksiyon – kanama – kısırlık ve ölümcül sonuçlar doğurabileceği unutulmamalıdır.

Anestezili Kürtaj için 4 – 6 saat öncesinden yemek ve sıvı gıdalar tüketilmemelidir.

Güvenli bir kürtaj işlemi ortalama 5 dakika sürmektedir.

Kürtaj sonrası hastanede kalış süresi ortalama 45 dakikadır. Kontroller sonrası ortalama 1 saat sonra taburcu olabilirsiniz.

Güvenli bir Kürtaj işlemi sonrası kanama ve ağrı düzeyi adet döneminden farklı değildir.

Güvenli Kürtaj için işlem öncesi ve sonrası doktorunuzun önerilerine uymak – ilaçlarınızı kullanmak ve kontrollerinizi yaptırmak önemlidir.

Güvenilir ve yasal kürtaj sınırı 10 haftadır.

Hasta hakları yasa gereğince hasta bilgileri gizli tutulmalıdır.

Yabancı pasaportlu kişilerde Kürtaj olabilmektedirler.

18 yaşını doldurmuş evli – bekar – eşinden ayrı herkes Kürtaj olma hakkına sahiptir.

Güvenli bir Kürtaj işlemi için konusunda Uzman Jinekolog – Steril – Güvenilir ve Yetkili sağlık kurumlarını tercih ediniz.

Kürtaj çeşitleri konusunda merak ettiklerinize Kürtaj video izle konulu sayfamızdan da bakabilirsiniz.

Kürtaj nasıl yapılır ? Kürtaj İşlemi Ağrılı mı?

Kürtaj nasıl yapılır yazımızda kürtaj işlemine ağrı hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

Kürtaj işlemi, gebeliğin sonlandırılması amacı ile yapılan cerrahi operasyonlardır. Kürtaj bazen isteye bağlı olarak, bazen de sağlıksal bir zorunluluk olarak uygulanır. Kürtaj olmayı düşünen kişiler, uygulama öncesi kürtaj işlemi ağrılı mıdır diye araştırma yapmaktadır. Bu sorunun cevabı kesin olarak şudur; her ne sebepten dolayı kürtaj işlemi uygulanırsa uygulansın genellikle ağrısız olarak gerçekleştirilmektedir. Çünkü hastaya anestezi altında işlem uygulanır.

Kürtaj uygulamaları uygulanan kürtaj çeşitlerine bağlı olarak iki farklı anestezi altında uygulanır. Bunlar; genel anestezi ve lokal anestezidir. Genellikle, kürtaj işleminde hangi anestezi türünün tercih edileceği uzman doktorlar tarafından kararlaştırılmaktadır. Çünkü kürtaj çeşitleri hangi anestezi türünün tercih edileceği direkt olarak gebeliğin durumuna, gebeliğin yerleşimine ve gebeliğin kaçıncı haftada olduğu ile bağlantılıdır. Gebeliklerin sonlandırılması işlemi yasal olarak sınırlandırılmıştır ve yalnızca gebeliğin 10. haftasına kadar kürtaj işlemi yapılabilmektedir.

Sağlıksal açıdan gerekli durumlarda, yasalar çerçevesinde bu süre aşılabilmektedir. Gebeliğin erken dönemlerinde yani ilk haftalarında gerçekleştirilen kürtaj işlemi genel olarak lokal anestezi ile yani bölgesel uyuşturma ile gerçekleştirilmektedir. Gebeliğin ilerleyen süreçlerinde yani 9. ya da 10. haftalarında genel anestezi altında gebelik sonlandırılmaktadır. Çünkü bu haftalarda bebek gelişimi başlamıştır ve bu haftalarda lokal anestezi ile kürtaj yapılması ağrıların yaşanmasına neden olabilmektedir.

Kürtaj işlemi nasıl yapılır?

Kürtaj işlemi için hasta önce jinekolojik masaya yatırılarak muayene edilir. Daha sonra eğer genel anestezi uygulanacaksa bir anestezi uzmanı veya teknikeri tarafından yapılacak işlem ile ilgili olarak hasta bilgilendirildikten sonra kolundan damar yoluna girilir. Bu, yanlızca bir iğne batması şeklinde son derecede rahat bir işlem olup belki de tüm girişim sırasında hissedilen tek ağrı olacaktır. Daha sonra anestezik bir ilaç damar yolundan enjekte edilerek hasta uyutulur.

Müdahale masası adı verilen jinekolojik masada siz uyuduktan sonra spekulum adı verilen bir alet vajinaya yerleştirilir ve  Vajen antiseptik solusyonlarla temizlendikten sonra, “teneculum” denilen aletle “cervix” (rahim ağzı) çekilerek rahmin düz bir konum kazanması sağlanır.

kürtaj nasıl yapılır anestezi

Önce “buji” denilen düz çubuklarla rahim ağzı gebelik haftasına uygun şekilde genişletilir. Ve nihayetinde bir “vakum enjektörle” rahim içine girilerek gebelik materyali tamamı alınıncaya kadar çekilir (aspire edilir). Tüm bu işlem genellikle yalnızca birkaç dakika sürer ve işlemden hemen sonra hastanın uyanması sağlanır.

Bundan sonraki gebeliklerinizin olumsuz etkilenmemesi için vakum yöntemi kullanılmaktadır.​

İsterseniz işlemin bitiminde gebelikten korunmanız için rahim içi spiral uygulaması da yapılabilir.​

İşlem için tercih ettiğimiz anestezi şekli anestezi uzmanı tarafından damardan sadece sedasyon ilacı verilmesi şeklinde olduğundan işlem bittikten sonra dakikalar içerisinde bilinciniz tekrar yerine gelir.​

Uyanmadan hemen önce verilen ağrı kesiciler uyandıktan sonra da az ağrı duymanıza yardımcı olur.

Resimde Karman kanülleri muhtelif çaplarda görülmektedir. Tek kullanımlık ve plastikten olan bu boru şeklindeki aletlerin ucu künttür ve rahim iç tabakasına zarar verme ihtimali azdır.​

Yine resimde gördüğünüz vakum enjektör ise uygun çaptaki Karman kanülü ile birleştirilir ve enjektörün içinde oluşan negatif basınç yardımıyla vakum kürtaj işlemi uygulanarak rahim içinin boşalması sağlanır.​

İşlem bittikten sonra müdahale odasında uyanmanız beklenir ve sonra sedyeyle odanıza alınırsınız.​

Kendinize geldikten sonra su içebilir hafif bir şeyler yiyebilirsiniz. Bir kaç saatlik bekleme süresinin sonunda evinize dönmek için taburculuk işlemleriniz yapılır.​

Kan uyuşmazlığınız varsa (sizin kan grubunuzun Rh(-), eşinizin kan grubunun Rh(+) olduğu durumlar) “uyuşmazlık “iğnesi” adı verilen iğne de bu aşamada veya siz uyanmadan önce uygulanır. Bu iğne işlemden sonra en geç 72 saat içinde uygulanmalıdır. Amacı bundan sonraki gebeliklerinizin kan uyuşmazlığından etkilenmesinin engellenmesidir.

Kürtaj nasıl yapılır ? – Kürtaj İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kürtaj nasıl yapılır yazımızda kürtaj süresi hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

Kürtaj, sanılanın aksine uzun süren bir işlem değil. Bir tür cerrahi operasyon olmasına rağmen kürtaj kaç saat sürer sorusunun cevabı yaklaşık 10 – 15 dakika olarak karşımıza çıkıyor. Operasyon sırasında beklenmedik bir durum yaşanırsa, süre biraz daha uzayabiliyor. Tabi kürtaj süresi uygulana kürtaj çeşitlerine göre farklılık gösterebilmektedir.

İşlem sonrasında hastanın günlük hayatına dönmesi oldukça kısa sürüyor. Birkaç gün içerisinde herhangi bir ağrı ya da acı kalmıyor. Ancak, bu işlemin yaratacağı psikolojik etkilerin dikkatlice düşünülmesi gerekiyor. İşlem öncesinde hastaya genel ya da lokal anestezi uygulanıyor. Anestezinin türüne doktor karar veriyor.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kürtaj uygulaması öncesinde ilk olarak hastaya jinekolojik muayene yapılır ve durum değerlendirmesi yapılır. Eğer gebenin, kürtaj olmaya engel bir durumu yok ise, yasal süreler içerisinde ise kürtaj planlaması uzman jinekolog tarafından yapılır.

Uygulanacak kürtaj çeşitleri ne olursa olsun mutlaka uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Maalesef ebe veya hemşire diplomalı kişilerin kendini doktor olarak tanıtıp kürtaj yapabildikleri olaylar yaşanmaktadır.

Kürtaj işlemi eğer genel anestezi ile yapılacaksa, durum hakkındaki ön bilgi hastaya verilir ve hasta bilgilendirmesi gerçekleştirilir. Sonrasında kürtaj işlemine geçilir.

Kürtaj işlemi için hasta steril olan, operasyonun gerçekleştirileceği yere alınır ve damar yolu açılır. Ardından, damar yolundan hastaya ilaç verilir ve hasta uyutulur. Eğer hastaya genel anestezi değil; lokal anestezi yapılacaksa bölgesel uyuşturma yapılır. Kürtaj işlemlerinde, duyulacak tek acı; damar yolu açarken hissedilen iğnenin acısıdır. Bunun dışında hasta, başka herhangi bir acı hissetmemektedir ve kürtaj işlemi çok kısa bir süre içerisinde acı hissi vermeden tamamlanmaktadır.

Hastanın uyutulmasından ya da bölgesel olarak uyuşturulmasından sonra, spekulum adlı bir alet yardımı ile hastanın vajeni açılır; rahim ağzının net olarak görülmesi sağlanır. Ardından, hastanın vajeni temizlenir. Bu temizlik esnasında antiseptik özellikteki ürünler kullanılır. Daha sonra, teneculm isimli bir alet ile hastanın rahim ağzı çekilir ve rahimde düzlük sağlanır.

Böylelikle kürtaj işlemi için yani gebeliğin sonlandırılması için gerekli olan şartlar sağlanmış olur. Bu aşamada, buji adı verilen çubuk ile rahim ağzı genişletilir ve vakum enjektör ile gebelik sonlandırılır. Vakum enjektör yardımı ile dışarıya alınan gebelik materyali ile hastanın gebeliği son bulmuş olur.

Kürtaj işlemi, oldukça kısa sürede sonlandırılan bir işlemdir. Yaklaşık olarak 10 ya da 15 dakika içerisinde uygulama tamamlanmaktadır. Eğer hasta genel anestezi altında kürtaj oldu ise işlem sonrasında uyandırılır ve çoğu zaman yatış gerektirmeden taburcu edilir.

Kimler Kürtaj Yaptırabilir?

En az Kürtaj nasıl yapılır konusu kadar önemli olan bir diğer soru da bu cerrahi müdahaleyi kimlerin yaptırabileceğidir. Az önce de değindiğimiz gibi gebelik süresi 10. Haftayı geçmemiş olanlar kürtaj işlemi yaptırabiliyor. Fakat bu konuda bilinmesi gereken önemli unsurlar da var. Bu unsurlar kürtaj nedir ve kimler yaptırabilir konusunu net bir şekilde öğrenmenizi sağlayacak. 18 yaşından büyük olan bekar kadınların kürtaj yaptırabilmesi için kendi beyanları yeterlidir. Fakat 18 yaşından büyük ve evli olan kadınların kürtaj yaptırabilmesi için eşlerinin de onayının olması gerekiyor.

18 yaşından küçük olan kadınlar için kürtaj nedir ve kimler yaptırabilir sorusunun yanıtı biraz daha farklı. Bu kişilerin kürtaj yaptırabilmesi için anne ve babalarının onayı gerekiyor. 18 yaşından küçük kadınların evli olması halinde de durum değişmiyor ve ebeveyn onayı mutlaka isteniyor. 15 yaşından küçük olan kadınlar ise kürtaj yaptıramaz. Çünkü bu durum adli mercilere bildiriliyor ve kürtaj konusunun adli mercilerce değerlendirmesi gerekiyor.

Kürtaj İşleminin Aşamaları Nelerdir?

kürtaj nasıl yapılır fiyatı nedir

Kimi zaman kürtaj nedir konusunda asıl merak edilen kürtajın nasıl yapıldığı da olabiliyor. Bu cerrahi müdahale pek çok farklı teknikle gerçekleştirilebilir. Bunlar arasında en az risk barındıran ve beraberinde hem doktor hem de hasta açısından en konforlu olan yöntem vakumlu aspirasyon tekniğidir. Bu teknikte öncelikle hastaya genel ya da lokal anestezi uygulanıyor ve böylelikle kürtaj esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi engelleniyor. Halk arasında kürtaj nedir kadar ağrılı mıdır konusu da merak ediliyor. Anestezi uygulandığından işlem sırasında bir ağrı hissedilmediğini belirtelim.

Vakumlu aspirasyon kürtaj nasıl yapılır konusunu tüm aşamalarıyla aktarıyoruz. Vakumlu kürtaj işleminde ‘kanül’ adı verilen ve son derece ince olan plastik boru ile vakumlama işlemini gerçekleştirilen bir alet kullanılıyor. Öncesinde vajina girişine spekulum adı verilen alet yerleştiriliyor ve vajina özel solüsyonlar ile temizleniyor. Sonrasında kanül rahim içerisine sokuluyor ve ardından vakumlama işlemi gerçekleştiriliyor. Ardından spekulum çıkarılıyor ve böylelikle kürtaj işlemi tamamlanıyor.

Kürtaj işleminin ardından ultrasonografi ile rahim içi doktor tarafından kontrol ediliyor ve bir parça olup olmadığı gözden geçiriliyor. Hastanın kısa bir süre dinlenmesinin ardından taburcu ediliyor. Bu arada Kürtaj nasıl yapılır ile birlikte kürtajın süresinin merak edenler için bu sürenin yaklaşık 10 dakika olduğunu belirtelim.

Cerrahi Kürtaj Nedir?

Cerrahi Kürtaj nasıl yapılır sorusunun yanıtı çok farklı değil. İstenmeyen gebeliği sonlandırmak amacıyla gerçekleştirilen işlem cerrahi kürtajdır. Ancak rahimden doku örneği almak, kanama nedenini anlamak ve tanı koymak ya da anne karnında ölen bebeği tahliye etmek gibi amaçlarla gerçekleştirilen işlemler cerrahi kürtaj nedir sorusunun da yanıtıdır. Hangi amaçla yapılıyor olursa olsun ya da hangi teknikle gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, kürtaj işlemi cerrahi bir müdahale olarak değerlendirilir.

Maalesef halk arasında ‘söktürücü iğne’ yöntemiyle gebeliğin sonlandırılabileceğine yönelik bir inanış var. Ülkemizde gebeliği sonlandırmanın tek bir yolu vardır; o da kürtajdır. Bunun dışında denenebilecek yöntemlerin sağlığınıza çok ciddi zararlar verebileceğini ve hatta hayati risk bile doğurabileceğini unutmamalısınız. Aynı zamanda kürtaj nedir konusunda araştırma yaparken rastlayabileceğiniz ve gerçekleri yansıtmayan bilgilere güvenmemelisiniz. Gebeliği sonlandırmanın kürtajdan başka bir yolu yoktur.

Eskiden Kürtaj Nasıl Yapılırdı?

Eski dönemlerde kürtaj nedir dendiğinde verilen yanıt daha farklı tekniklerdir. Uç bölümü kaşığa benzeyen bir metal alet yardımı ile rahim içerisindeki dokunun kazınması şeklinde uygulanan teknik oldukça yaygın bir şekilde tercih ediliyordu. Ancak tıp kendini sürekli olarak yenilemeye ve gelişmeye devam ediyor. Vakumlu aspirasyon tekniğinin geliştirilmesi ile birlikte bu eski yöntem terk edildi. Günümüzde sadece ender durumlarda uygulanıyor.

Kürtaj Nerede Yapılır?

Kürtaj nasıl yapılır

Küretaj işleminin kesinlikle gerekli donanıma sahip bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirilmesi gerekir. Halk arasında küretaj nedir konusuyla birlikte bu işlemin devlet hastanelerinde yapılıp yapılmadığı da merak ediliyor. Devlet hastanelerinde kürtaj yapılabilir ancak yoğunluk nedeniyle çoğu zaman ileri bir tarih için randevu verilebiliyor. Sadece kanama gibi riskli durumlarda hastaya müdahale edilerek kürtaj işlemi yapılabiliyor.

İleri bir tarih için randevu verilmesi, kürtaj nedir konusuyla birlikte aktardığımız küretaj için yasal gebelik sürenin geçmesi anlamına gelebiliyor. Bu süreyi geçirmemek için daha erken bir tarihte randevu alabileceğiniz özel sağlık kuruluşlarına yönelebilirsiniz. Özel sağlık kuruluşlarında kürtaj işlemi konforlu bir süreç eşliğinde tamamlanabiliyor. Son olarak, asla sağlık kuruluşu olmayan bir yerde kürtaj yaptırmamanız gerektiği konusunda sizleri uyaralım.

700 TL’den başlayan fiyatlarla Özel Hastane – Anestezili Kürtaj –  İstanbul Özel Kadın Kürtaj Kliniği – 7/24 Randevu – Fiyatlarımız için bilgi ve randevu kürtaj nasıl yapılır güncel fiyat bilgisi verilmektedir.

Kürtaj nasıl yapılır nedir?

Güncel article kürtaj nasıl yapılır yapan yerler, kürtaj nasıl yapılır fiyatları , kürtaj nasıl yapılır bilgilendirmesi , kürtaj nasıl yapılır süresi , kürtaj nasıl yapılır yerleri ,  kürtaj nasıl yapılır yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel yazımız  kürtaj nasıl yapılır yapan hastaneler , kürtaj nasıl yapılır yapan yerler, kürtaj nasıl yapılır fiyatları , kürtaj nasıl yapılır bilgilendirmesi , kürtaj nasıl yapılır süresi , kürtaj nasıl yapılır yapan doktorlar , kürtaj nasıl yapılır yerleri  kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Kürtaj nasıl yapılır ne demek?

Güncel blog kürtaj nasıl yapılır yapan yerler, kürtaj nasıl yapılır fiyatları , kürtaj nasıl yapılır yapan hastaneler , kürtaj nasıl yapılır yerleri , kürtaj nasıl yapılır bilgilendirmesi , kürtaj nasıl yapılır süresi , kürtaj nasıl yapılır yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel yazı kürtaj nasıl yapılır yapan yerler, kürtaj nasıl yapılır fiyatları , kürtaj nasıl yapılır yapan hastaneler , kürtaj nasıl yapılır bilgilendirmesi , kürtaj nasıl yapılır yerleri , kürtaj nasıl yapılır süresi , kürtaj nasıl yapılır yapan hastaneler , kürtaj nasıl yapılır yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel kürtaj nasıl yapılır nedir?

Güncel yazımız  kürtaj nasıl yapılır yapan hastaneler , kürtaj nasıl yapılır yapan yerler, kürtaj nasıl yapılır fiyatları , kürtaj nasıl yapılır yerleri , kürtaj nasıl yapılır bilgilendirmesi , kürtaj nasıl yapılır süresi , kürtaj nasıl yapılır yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Call Now ButtonFiyat ve Randevu