1500 TL.den başlayan fiyatlarla
7/24 bilgi ve randevu
0 (539) 431 90 40
Lazerle Ağrısız Kızlık Zarı Dikimi
Bilgi Gizliliği Sağlanmaktadır.

Kızlık zarı dikimi fiyatı Kızlık zarı bozulması belirtileri Kızlık Zarı Zedelenmesi Kızlık Zarı Muayenesi kızlık zarı dikimi fiyatları İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık zarı bozulması belirtileri

Kızlık zarı bozulması belirtileri genç kızların üzerinde sıklıkla durduğu konulardan biridir. Kızlık zarı vajina girişinin yaklaşık olarak 1,5 cm içerisinde yer alan bir dokudur. Her ne kadar “zar” şeklinde anılıyor olsa da hymen, bir zar değil doku parçasıdır. Bu dokunun orta bölümünde bir delik olur ve bu delik vajinal sıvıların, adet kanının vücuttan dışarı atılabilmesini sağlar. Ender durumlarda hymen dokusunda delik olmaz ve bu durumda ilk adet kanaması döneminde yaşanan ağrı hastanın bir sağlık kuruluşuna başvurmasına neden olur ve cerrahi müdahale ile kanın dışarı akması sağlanır.
Genellikle kızlık zarı bozulması belirtileri bu konuda şüphesi olan kişilerin araştırdığı bir konudur. Kızlık zarının bozulması ise zedelenmesinin birbirinden farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Kızlık zarının bozulması bu dokunun bütünlüğünü kaybetmesidir. Bütünlüğünü kaybeden kızlık zarı dokusu, geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi ile yeniden bir araya getirilebiliyor. Kızlık zarı dikimi işleminin ardından cinsel ilişkide kanama olması beklenir.
Genel olarak yaygın şekilde görülen bekaretin bozulma nedenleri şöyledir:
 • Birkaç damla ya da lekelenme şeklinde kanama
 • Kasıklarda hafif ağrı olması
 • Yanma ya da batma hissi
Kan erkeğin penisinde görülebileceği gibi, cinsel ilişkinin yaşandığı gecenin sabahında kadının iç çamaşırında da görülebilir. Ağrı belirtisi ise her kadında ortaya çıkmayabilir. Keza yanma ve batma hissi de kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir belirtidir.

Kızlık Zarı Zedelenmesi

Kızlık zarı zedelenmesi, vajina girişinde bulunan zarsı yapının çeşitli sebeplerle hasar görmesi durumu olup, 24 saat ile 2 hafta arasında kendini yenileyerek hasar ortadan kalkabilir.

Kızlık Zarı Zedelenmesi Nedir?

Kızlık Zarı (Hymen); kadında vajinanın girişinin yaklaşık 1.5 cm gerisinde bulunan zarsı bir yapıdır. Bu yapı bağışıklık sisteminin tam anlamıyla gelişmediği çocukluk döneminde vajinayı oluşabilecek enfeksiyonlardan korur.
Yetişkin dönemde bağışıklık sistemi daha da geliştiği için bu işlevini yitirir. Kızlık zarı zedelenmesi bu yapının çocukluk yada erişkinlik döneminde bazı nedenlere bağlı hasarlanmasıdır.
Kızlık zarı zedelenmesi, kızlık zarı yırtılması (bozulması) ile sıkça karıştırılan bir durumdur. Kızlık zarı zedelenmesinde zarın olduğu bölgede kızarıklık, kaşıntı, şişlik, tahriş olur.
Bazen birkaç damla kan da gelebilir. Bu durumda kızlık zarının yırtıldığı düşünülür. Ancak bu durum belli bir süre sonrasında kendiliğinden düzelir, zara zarar gelmez. Yani kızlık zarı zedelenmesi iyileştikten sonra ilk cinsel ilişkide kanama olur.
Kızlık zarı yırtılması ile kızlık zarı zedelenmesi arasındaki fark; kızlık zarı yırtılması durumunda zar tamamen hasarlanır, doku bütünlüğü bozulur, cerrahi girişimle düzeltilmediği sürece eski halini alamaz. Kızlık zarı yırtılması cerrahi müdahale ile düzeltilmezse ilk cinsel ilişki sırasında kanama olmaz.

Kızlık Zarı Zedelenmesi Belirtileri Nelerdir?

Kızlık zarı dikimi fiyatları İstanbul kızlık zarı zedelenmesi

Kızlık zarı zedelenmesinde görülen belirtiler pek çok cinsel organ enfeksiyonu (iltihaplanması) sırasında görülen belirtilere benzer. Ancak hastalarda sürekli irritasyona (uyarıma) bağlı kaşıma sonucu hafif bir kanama görülmesi kızlık zarının bozulduğu telaşını beraberinde getirir.
Kızlık zarı zedelenmesi kızlık zarının bozulmasından farklıdır ve tedavi uygulanmasa bile kendiliğinden düzelir.

Kızlık zarı zedelenmesinde görülen belirtiler;

Kaşıntı: Kaşıntı kızlık zarı zedelenmesinde en sık görülen belirtilerdendir. Genellikle kızlık zarı enfeksiyonu sonucu oluşur. Bu durum kızlık zarı zedelenmesine yol açabilir.
Kızarıklık: Kızlık zarındaki zedelenme sonucu o bölgede enfeksiyonu (iltihap) gelişir. Bu durumda kızarıklık görülebilir. Ancak kızlık zarı vajinanın iç kısmında bulunduğu için hasta bunu fark edemez. Genellikle hekim muayene sırasında kızarıklığı görür.
Akıntı: Kızlık zarı bazı mikroplarla enfeksiyon kaptığında da zedelenebilir. Bu durumda enfeksiyona neden olan mikroplar o bölgede akıntıya sebep olabilir. Bu durum genellikle mantar enfeksiyonlarında görülür.
Ağrı: Enfekte olmuş (iltihaplanmış) kızlık zarında vücut enfeksiyon ile savaşırken belli başlı kimyasal maddeler (prostaglandinler) üretir. Bu maddeler enfeksiyon bölgesinde ağrıya yol açar.
Şişlik: Vücut enfeksiyonla savaşırken enfeksiyon bölgesinde ödem oluşur. Bu durum şişliğe yol açar. Ancak kızlık zarı vajinanın içerisinde bulunduğu için hasta bunu fark edemez. Genellikle muayene sırasında görülen bir bulgudur.
Kanama: Kızlık zarı zedelenmesinde hastaların en çok korktuğu belirtidir. Hastalar genellikle bu belirtiden sonra kızlık zarının bozulduğunu düşünüp telaşa kapılırlar. Ancak bu kanama genellikle şiddetli kaşıntı sonucu kaşınma sonrasında görülen bir bulgudur. Kanama birkaç damlayı geçmez ve kızlık zarı hasarlanmaz.

Kızlık Zarı Zedelenmesi Nedenleri Nelerdir?

İstanbul Kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık zarı zedelenmesine pek çok etken neden olabilir. Bu durumda hastada bu nedenlerin iyi sorgulanması uygulanacak tedaviyi şekillendirir.

Kızlık zarı zedelenmesi nedenleri;

Mastürbasyon: Kızlık zarı zedelenmesinin en sık görülen nedenlerinden biri mastürbasyondur. Kişi kendi kendini uyardığı sırada yapabileceği çok sert bir hareketle kızlık zarını zedeleyebilir.
Kaza ve Travmalar: Kızlık zarı zedelenmesinin bir diğer nedeni kazalar ve travmalardır. Bisiklete binme, yere düşme, sivri cisim batması gibi nedenler kızlık zarı zedelenmesine sebep olabilir.
Cinsel İstismar: Cinsel istismar sırasında kızlık zarı zedelenebilir. Bu durum kişinin kendi rızasıyla gerçekleşmediği, zoraki bir cinsel ilişki olduğu için kişinin vajinal kasları kasılır. Vajinal kasların kasılması kızlık zarının da kasılıp kapanmasına yol açar. Kasılmış olan kızlık zarı zorlayarak açılmaya çalışıldığında çoğunlukla zedelenme ile değil kızlık zarının tamamıyla yırtılmasıyla sonuçlanır. Hatta çok ciddi zorlamalarda vajinanın duvarlarında da yırtıklar oluşabilir.
Enfeksiyonlar: Enfeksiyon etkenleri kızlık zarında iltihap ve harabiyete yol açarak kızlık zarı zedelenmesine yol açabilir. Bu duruma enfeksiyon etkenleri arasında en sık mantar enfeksiyonlarında rastlanır. Ancak diğer enfeksiyon etkenlerinde de(bakteri, virüs gibi) bu duruma rastlanabilir. Enfeksiyonun oluşturduğu iltihap kaşıntıya yol açar. Bu durumda kaşınma kızlık zarını zedeleyecek kadar şiddetli olabilir.
Sürtünme: Herhangi bir cismin (pantolon, ped yada seks oyuncağı) sürekli sürtünmesi sonucu kızlık zarı zedelenebilir. Ancak bu durum çok nadiren görülür. Kızlık zarı zedelenmesine yol açan sürtünme nedeni genellikle sürtünme yollu girilen cinsel ilişkidir. Bu durumda penis vajinaya girmez ama kızlık zarına sürtündüğü için kızlık zarında zedelenmeye yol açabilir.
Vajinal Temizlik: Vajinal temizliğin uzun süreli ve sert bir şekilde yapılması, vajinal temizlik ve kozmetik ürünlerinin uzun süreli ve bol miktarda kullanılması kızlık zarı zedelenmesine yol açabilir.

Kızlık Zarı Zedelenmesi Teşhisi – Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık zarı şekilleri

Kızlık zarı vajinanın iç kısmında yer aldığı için kızlık zarı zedelenmesi hastalar tarafından teşhis edilemeyen bir durumdur. Tanıyı kadın hastalıkları ve doğum uzmanı yaptığı muayeneler sonucunda koyar.
Kızlık zarı zedelenmesinin teşhisinde kullanılan yöntem anamnez ve fizik muayene yöntemidir. Anamnezde hasta rahatsızlığı ve şikayetleri hakkında hekime bilgi verir. Bu şikayetler genellikle ağrı, kaşıntı, kanama gibi rahatsızlıklardır.
Hekim hastaya mastürbasyon sıklığını, sürtünme yoluyla cinsel ilişkiye girip girmediğini, kaza ve travmaya uğrayıp uğramadığını sorgular. Ardından fizik muayeneye geçer.
Fizik muayenede hasta jinekolojik muayene masasına uzanır. Hekim bir ışık kaynağı yardımıyla hastanın kızlık zarını kontrol eder. Kızlık zarının zedelenmesi durumunda kızlık zarı genellikle şiş ve dokunmaya duyarlı görülür.
Kızlık zarı zedelenmesi eğer enfeksiyon sonucu oluşmuşsa kızarıklık, akıntı ve kötü koku da eşlik edebilir. Tanı bu şekilde konur.

Kızlık Zarı Zedelenmesi Tedavisi

Kızlık zarı zedelenmesinin tedavisinde yapılacak ilk iş kızlık zarı yırtılması ile kesin olarak ayırt edilmesidir. Zira kızlık zarı yırtılması cerrahi müdahale gerektiren ve kişiyi baskı altında hissettirecek durumlara neden olan (ilk ilişkide kanama olmaması durumu, bekaret kaybı gibi) bir rahatsızlıktır.
Kızlık zarı zedelenmesine tam olarak tanı konulan kişiye tedavi için takip önerilir. Kızlık zarı zedelendiğinde zarsı yapı tam olarak bozulmaz. Zedelenen kısım kendi kendini yenileyebilir. Bu durumda hastanın bir sonraki muayenesinde zardaki zedelenme kaybolmuş olur.
Kızlık zarı zedelendiğinde kendini 24 saat ile 2 hafta arasında yenileyebilir. Bu yenilenme sırasında oluşacak ağrı ve yanmayı engelleyici ilaçlar (lokal anestezikler) kullanılabilir.
Kızlık zarı zedelenmesi eğer mantar enfeksiyonu nedeniyle oluşmuşsa bu durumda bu enfeksiyon tedavi edilmelidir. Mantar enfeksiyonu tedavisinde antifungal (mantar karşıtı) ilaçlar kullanılır.

Kızlık Zarı Zedelenmesi Tedavi Edilmezse

Kızlık zarı zedelenmesine tam olarak tanı konulduğunda tedavi için hasta takip edilir. Kızlık zarı zedelendiğinde doku bütünlüğünü tam olarak kaybetmediği için kendini yenileyip eski halini alabilir.
Kızlık zarı zedelenmesi birçok nedene bağlı oluşabilir. Bunların arasında sık görülen mantar enfeksiyonu kaynaklı kızlık zarı zedelenmesi acil tedavi gerektiren bir durumdur. Çünkü kızlık zarı bölgesinde bulunan bir enfeksiyon rahatlıkla diğer kadın üreme organlarına bulaşıp onları da enfekte edebilir (iltihaplandırabilir).
Kızlık zarı zedelenmesi eğer travma, kaza, mastürbasyon gibi nedenlere bağlı oluşmuşsa bu nedenlerden uzak durulmalıdır. Bu nedenler sık tekrarlarsa kızlık zarının zedelenmesi kızlık zarı yırtılmasına yol açabilir.

Kızlık Zarı Zedelenmesine Ne İyi Gelir?

Kızlık zarı zedelenmesine yol açabilecek esas etkenlerin ortadan kaldırılması zedelenmeyi önleyecek ilk yöntemdir. Bu yöntemlerin zedelenmesi gerçekleşmiş zarda da uygulanması zedelenmenin kızlık zarı bozulmasına dönüşmesini engeller.
Bunun için;
Mastürbasyon sıklığını azaltın, mastürbasyon sırasında cinsel organlara fazla baskı uygulamayın.
Genital bölgeyi ve kızlık zarını kaza ve travmalardan koruyun. Kazaya uğradığında bir hekime başvurun.
Genital bölgeyi enfeksiyonlardan koruyun. Bunun için adet döneminde hijyenik ped kullanın. Islak çamaşır ve mayolarla oturmayın. Pamuklu iç çamaşırı kullanın.
Vajinal duş uygulamayın. Bu durum hem tazyikli suyun kızlık zarına zarar vermesi nedeniyle, hem de vajinadaki vücuda yararlı bakterilerin sayısının azalmasına neden olarak enfeksiyona yol açıp kızlık zarı zedelenmesine sebep olmasıyla sakıncalıdır.
Sürtünme yoluyla da olsa cinsel ilişkiye girmeyin. Bu durum kızlık zarına hasar verebilir.
Vajinal parfüm ve bakım ürünlerini uzun süreli ve fazla miktarda kullanmayın. Bu durum vajinanın doğal ortamını bozarak vajinada enfeksiyon gelişmesine, bunun sonucunda da kızlık zarının zedelenmesine yol açabilir.
Kızlık zarı vajinanın iç kısmında bulunduğundan hasta tarafından zedelenip zedelenmediği anlaşılamaz. Endişelenilen yada şüphe duyulan durumlarda hekime başvurulmalıdır.

Kızlık Zarı Zedelenmesi İlaçları

Kızlık zarı zedelenmesine tanı konulduğunda tedavi için hasta takip edilir. Kızlık zarının iyileşmesini hızlandıracak yada zedelenmeyi engelleyecek herhangi bir tedavi yöntemi yoktur. Ancak kızlık zarı zedelenmesine neden olan yada zedelenme sonucu oluşan bazı belirtileri iyileştiren bir takım ilaçlar vardır.
Bunlar;
Non Steroid Antiinflamatuar İlaçlar (NSAİİ): Kızlık zarı zedelenmesinde hastada ağrı, yanma, kızarıklık gibi semptomlar görülebilir. Bu semptomları Non Steroid Antiinflamatuar İlaçlar azaltır. Bu ilaçlar içeriğinde parasetamol, ibuprofen, naproksen, diklofenak gibi maddeleri barındırır. Bu maddeler hastada zedelenme sonucu oluşan kimyasalların (prostaglandin) miktarını azaltarak şikayetlerde azalmaya neden olur. Bu ilaçların yan etkileri arasında bulantı, kusma, baş dönmesi, baş ağrısı gibi belirtiler görülebilir. Bu belirtiler hastayı rahatsız edecek düzeye ulaştığında hekime danışılmalıdır.
Lokal Anestezikler: Bu ilaçlar hastada genital bölgede oluşan yanma ve ağrı gibi semptomları önlemeye yöneliktir. İçerik olarak lidokain, artikain, prilokain gibi maddeler barındırır. Bu ilaçlar direkt olarak ağrıyan deri bölgesine uygulandığı için yan etkileri çok nadirdir. Genellikle uygulanan bölgede kaşıntı ve kızarıklık oluşturucu yan etkileri vardır.
Antifungal (Mantar Karşıtı) İlaçlar: Genital bölge enfeksiyonları kızlık zarı zedelenmesine yol açan nedenler arasındadır. Bu enfeksiyon etkenleri arasında en sık mantar enfeksiyonları görülür. Mantar enfeksiyonlarının tedavisinde antifungal ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar içerik olarak mikonazol, amfoterisin, flukonazol gibi maddeleri barındırır. Bu ilaçların yan etkileri arasında bulantı, ishal, baş dönmesi, kanama, deride kızarıklık görülebilir. Bu semptomlar çok ciddi boyuta ulaşırsa mutlaka hekime danışılmalıdır.

Kız Çocuklarında Kızlık Zarı Zedelenmesi

Kız çocuklarında kızlık zarı zedelenmesi genellikle travmalara, kazalara, enfeksiyonlara ve yabancı cisimleri vajinaya sokma eylemleri sonucu oluşur.
Çocuklukta vücudu tanıma döneminde kız çocukları erkek çocuklarından farklı olan vücudunu tanımaya çalışır. Bu durumda vajinayla oynama, vajinaya yabancı cisim yada parmağını sokma gibi eylemlerde bulunup kızlık zarını zedeleyebilir.
Kız çocuklarında travmaya bağlı kızlık zarının zedelenmesi genellikle bisikletten düşme, hızlı bir şekilde yere düşme, koltuktan veya yataktan düşme gibi nedenlerden dolayı oluşabilir.
Kız çocuklarında kızlık zarı zedelenmesinde görülen belirtiler erişkin hastadakiyle benzerdir. Bu belirtiler genellikle ağrı, akıntı, kızarıklık, kanama ile kendini gösterir.
Kız çocuklarında kızlık zarı zedelenmesi ile ilgilenen, tanı koyup tedavi uygulayan bölüm Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümüdür. Bu durumda çocuk hasta erişkin hastadaki gibi jinekolojik muayene masasında muayene edilip tedavi altına alınır.
Bu muayene kız çocuğunda bazı psikolojik problemlere yol açabilir. Bu yüzden hekime başvurmadan önce hastaya yapılacak muayene anlatılmalı ve mümkünse muayene sırasında ailenin de hastanın yanında olması sağlanmalıdır.
Kız çocuklarında kızlık zarı zedelenmesine tanı konulduktan sonra tedavi aşaması yetişkindeki gibidir. Hasta belli sürelerle takip edilir. Yaklaşık 1-2 hafta içerisinde zarın iyileşmiş olduğu görülür.
Kız çocuklarında kızlık zarı zedelenmesine yol açacak etkenler ortadan kaldırılmalıdır. Vücudunu tanıma döneminde çocuğa yardımcı olunmalı, herhangi bir yabancı cisim yada parmakla müdahalede bulunmaması konusunda uygun bir dille uyarılmalıdır.
Kaza ve travmalar sonucu kızlık zarı zedelenmesini düşündürecek belirtiler görüldüğünde çocuk hastayı Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanına yönlendirmek gerekir.

Kızlık Zarı Zedelenmesinde Kanama Ne Kadar Olur?

Kızlık zarı zedelenmesinde görülen belirtiler ağrı, akıntı, yanma, kanamadır. Bu belirtiler kızlık zarı yırtılması ile benzerlik gösterir. Bu durum hastada endişeye neden olabilir. Kızlık zarı zedelenmesinde kanama çok küçük miktarda olur. 
Kızlık zarı zedelenmesinde kanama birkaç damla ile sınırlıdır. Bu durum hastada kızlık zarının yırtıldığı konusunda endişe yaratsa da zedelenme yırtılmadan farklıdır. Zedelenme sırasında kızlık zarının sadece kenarlarında küçük miktarda çentiklenme görülür. Bu durumda kızlık zarı kendi kendine düzelip herhangi bir problem yaratmaz. Ancak kızlık zarı yırtılması sonucunda zar bütünlüğünü tamamen kaybeder. Bu durumda hastaya cerrahi müdahale ile zarın dikimi uygulanmalıdır.

Kızlık Zarının Bozulma Belirtileri

Kızlık zarının bozulma belirtileri genç kızların üzerinde sıklıkla durduğu konulardan biridir. Kızlık zarı vajina girişinin yaklaşık olarak 1,5 cm içerisinde yer alan bir dokudur. Her ne kadar “zar” şeklinde anılıyor olsa da hymen, bir zar değil doku parçasıdır. Bu dokunun orta bölümünde bir delik olur ve bu delik vajinal sıvıların, adet kanının vücuttan dışarı atılabilmesini sağlar. Ender durumlarda hymen dokusunda delik olmaz ve bu durumda ilk adet kanaması döneminde yaşanan ağrı hastanın bir sağlık kuruluşuna başvurmasına neden olur ve cerrahi müdahale ile kanın dışarı akması sağlanır.
Genellikle kızlık zarının bozulma belirtileri bu konuda şüphesi olan kişilerin araştırdığı bir konudur. Kızlık zarının bozulması ise zedelenmesinin birbirinden farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Kızlık zarının bozulması bu dokunun bütünlüğünü kaybetmesidir. Bütünlüğünü kaybeden kızlık zarı dokusu, geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi ile yeniden bir araya getirilebiliyor. Kızlık zarı dikimi işleminin ardından cinsel ilişkide kanama olması beklenir.

Genel olarak yaygın şekilde görülen bekaretin bozulma nedenleri şöyledir:

 • Birkaç damla ya da lekelenme şeklinde kanama

 • Kasıklarda hafif ağrı olması

 • Yanma ya da batma hissi

Kan erkeğin penisinde görülebileceği gibi, cinsel ilişkinin yaşandığı gecenin sabahında kadının iç çamaşırında da görülebilir. Ağrı belirtisi ise her kadında ortaya çıkmayabilir. Keza yanma ve batma hissi de kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir belirtidir.

Kızlık Zarı Nasıl Yırtılır?

Öncelikle kızlık zarının bozulma belirtileri konusu kadar kızlık zarının nasıl yırtıldığının da bilinmesi gerekiyor. Çünkü halk arasında bu zarın sadece cinsel ilişki esnasında penisin vajinaya girmesi ile yırtılabileceği düşünülür. Elbette bu düşünce doğrudur ancak hymen dokusu farklı nedenlere de yırtılabilir ve bu konuda da toplumda bilgi sahibi olunmasına fayda vardır. Dolayısıyla cinsel ilişki dışında da hymen dokusunun bütünlüğünü kaybetmesi halinde kızlık zarının bozulma belirtileri ortaya çıkacaktır. Kızlık zarının yırtılabileceğine şu örnekleri verebiliriz:
 • Vajinayı aşırı düzeyde kaşıma

 • Tampon ya da vibratör kullanma

 • Vajinal temizlik esnasında vajinanın aşırı zorlanması

 • Mastürbasyon esnasında vajinaya bir cisim girmesi

 • Bazı jimnastik hareketleri

 • Vajinaya darbe alınması

Yukarıda sıraladığımız nedenlerle hymen dokusu yırtıldığında kızlık zarının bozulma belirtileri arasında yer alan kanama gerçekleşir. Kanamanın nedeni ilk cinsel ilişkinin yaşanması değil, kızlık zarının yırtılmasıdır. Haliyle farklı nedenlerle bu doku bütünlüğünü kaybettiğinde de kanama olur ve bu durum son derece normaldir.
Sürtünme ile kızlık zarının bütünlüğünü kaybetmesi pek rastlanan bir durum değildir. Bu nedenle kızlık zarının bozulma belirtileri ortaya çıkmaz. Sürtünme ile kızlık zarının sadece zedelenmesi mümkün olabilir ki bunun için de hymen dokusunun olması gereken yerde değil, vajina ağzına çok daha yakın bir yerde konumlanmış olması gerekiyor. Keza dokunun vajina girişine çok yakın olması oldukça ender yaşanan bir durumdur.
Bu sorunun yanıtının merak edilmesinin nedeni genellikle sürtünme sonrasında lekelenme şeklinde bir kan görülebiliyor olmasıdır. Dolayısıyla akıllara kızlık zarının bozulma belirtileri arasında yer alan kanama gelir. Ancak lekelenme şeklinde görülen bu kanın nedeni genellikle cildin sürtünmeye bağlı olarak tahriş olmasıdır. Kanın hymen dokusundan değil, vajina ağzı dokularından geliyor olma ihtimali yüksektir.

Kızlık Zarı Kanaması Ne Renktir?

Öncelikle nasıl ki kızlık zarının bozulma belirtileri her bireyde aynı değilse, kanamada kanın rengi de her kadında farklı olabilir. Örneğin hymen dokusunda damarlanmanın fazla olduğu bir bölümde yırtılma meydana geldiyse bu durumda kanın rengi parlak kırmızı olacaktır. Aynı zamanda kanama da biraz daha fazla olur. Ancak damarlanmanın daha az olduğu bir yerde yırtılma olması durumunda hem daha az kanama meydana gelir hem de kanın rengi kırmızıdan ziyade pembe renkte olur. Kanın herhangi bir nedenle doku yırtılmasından saatler sonra akması halinde rengi kahverengiye dönebilir.
 

istanbul Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi işlemi 15-20  dakika süren bir işlem olup işlem sonrası 1 saat kontrol sürecinden sonra günlük hayatınıza dönebilmektesiniz..
Sağlık için kızlık zarı dikiminin herhangi bir riski yoktur. Ancak nadiren enfeksiyon, kanama, ödem gibi durumlar söz konusu olabilir.
Kalıcı kızlık zarı dikimi 45 gün içerisinde iyileşme süreci tamamlanır. Geçici kızlık zarı dikiminde ise herhangi bir süreye gerek yoktur.
Kızlık zarı dikimi ağrısız bir işlemdir. Genel yada Lokal anestezi ile yapılır. Sonrasında rahatlıkla yürüyerek evinize gidebilirsiniz.
Kızlık zarı yırtılması sonucu oluşan kanamanın rengi kimi bayanlarda pembe renge kaçık damla şeklinde ve az miktarda görülürken, kimisinde ise aşırı renkte kırmızı bir renk olabilir.
Hayır. Bir kez zedelenen kızlık zarı daha sonra hiç ilişki olmasa bile kendi kendini onarmaz.
Bekaret tamiri pek çok genç kız için psikolojik yönden olumlu etkiler sağlamaktadır. Zorlayarak veya irade dışı gelişen cinsel ilişkiler, nişanlı iken olan ve daha sonra biten birliktelikler özellikle genç kızların zihinlerine bir kabus gibi çökmektedir.
Başına kötü bir olay gelmiş veya pişmanlık içindeki pek çok kadın depresyona girerek bir psikologdan profesyonel bir destek almakta, hatta pek çok psikolog, psikolojik rahatlama için danışanını bir jinekoloğa yönlendirmektedir. Bu kişiler hayatlarını yeniden yoluna koyabilmek, sosyal yaşantılarına yeniden kavuşabilmek, mutluluklarını yeniden kazanabilmek ve sağlıklı birliktelikler yaşayabilmek amaçları ile kızlık zarlarını diktirmektedirler.
Hayır. Bazı durumlarda zarda yırtık meydana gelmesine rağmen kanama olmaya­bilir.
Evet bozulabilir. Kızlık zarı genelde vajina içine giren ve genişliği hymen ortasın­daki halkadan daha büyük olan cisimler ile bozu­lur. Ancak bazen ata ya da bisiklete binme, bacakları çok açmayı gerektiren bale gibi aktivite­ler ya da kaza ve travma sonrasında da bozulabilir.
Hayır. Vajina içine bir şey sokmaya teşebbüs edil­mediği taktirde mastürbasyon ile kızlık bozulmaz.

İstanbul kızlık zarı dikimi ücretleri kalıcı flep yöntemi olarak hastane ücretlerine ve kızlık zarı yapısına bağlı olarak değişmekte olup 2000 – 5000 TL arasında fiyatlar değişmektedir.

Kızlık zarı bozulması belirtileri Kızlık Zarı Zedelenmesi Kızlık Zarı Muayenesi kızlık zarı dikimi fiyatları İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatları

istanbul Kızlık zarı dikimi

Evet görebilirsiniz. Ayna veya telefon kamerası yardımı ile iç dudaklar yanlara çekilirse kızlık zarı gözle görülebilecek kadar dışarıya yakındır. Ama tabi ki sadece zarı görmek yetmez. Zarın yapısı ve yırtılma olup olmadığı sadece tecrübeli hekim tarafından anlaşılabilir.  Doktorumuza whattsapp üzerinden ücretsiz danışabilirsiniz.
Kızlık zarı muayenesi kendi kendinize yapılmamalıdır. Çünkü zarar verebilir ya da yanlış değerlendirmede bulunabilirsiniz. Bu işlem mutlaka bir kadın doğum hekimi tarafından yapılmalıdır. Kadın doğum uzmanı bu konuda bilgili ve deneyimli olacağından, kızlık zarınıza zarar verme olasılığı minimum seviyededir.
Kızlık zarı sürtünme ile bozulmaz. Ancak böyle bir durumda kanama meydana gelmiş ise kızlık zarı muayenesi yaptırmanız gerekir.
Hayır, çok kanama olmaz. Normal bir kanama olur.
Birliktelik esnasında kanama olması halinde gerçekleşen bu durumdan emin olmak için, kadın doğum uzmanına muayene olmanızda fayda vardır.
Hayır kızlık zarı yırtılması his sinir dokusu zayıf olduğu için kızlık zarı yırtılmasında ağrı acı olmaz.
Ağır kaldırmaktan kaçınılmalı, sıcak su ile duş alınmamalı
Aşırı bir ıkınma olmadıktan sonra bu konuda herhangi bir kısıt yoktur.
Bir hafta içinde ara ara sızma şeklinde olur.
Kızlık zarı dikimi işleminde herhangi bir risk söz konusu değildir.
Bu oldukça zordur. Ayrıca kendiniz böyle bir şeye kalkıştığınızda zarar verebilirsiniz.

Kadının hamile kalması için mutlaka kızlık zarının bozulmuş olması ve kızlık zarının bozulma belirtileri yaşamış olması gerekmiyor. Hymen dokusunda yırtılma meydana gelmeden de gebelik oluşabilir. Erkeğin kızlık zarına yakın bir yere boşalması hatta vajina ağzına boşalması bile sperm hücrelerinin rahme ulaşmasını beraberinde getirebilir ve rahimde yumurta döllenmeye uygunsa gebelik oluşma ihtimali de yüksektir.

Bir diğer olasılık da kızlık zarının çok esnek olması ve bu nedenle cinsel ilişkide yırtılmamış olmasıdır. Kızlık zarı esnekliğinin sıklıkla karşılaşılan bir durum olduğu bilgisini de aktaralım. Çoğu zaman kızlık zarının bozulma belirtileri arasında bulunan kanama ilk cinsel ilişkide yaşanmıyor ve bu nedenle kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvuruluyor. Yapılan incelemede kızlık zarının esnekliğinden kaynaklı olarak yırtılmadığı ve dolayısıyla kanama olmadığı anlaşılıyor. Sonuç olarak korunmasız cinsel ilişki yaşanması halinde kızlık zarı bozulmadan hamile kalınabilir.

İstanbul kızlık zarı dikimi ücretleri kalıcı flep yöntemi olarak hastane ücretlerine ve kızlık zarı yapısına bağlı olarak değişmekte olup 2000 – 5000 TL arasında fiyatlar değişmektedir.

Kızlık zarı bozulması belirtileri nedir?

Güncel article Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan yerler, Kızlık zarı bozulması belirtileri fiyatları , Kızlık zarı bozulması belirtileri bilgilendirmesi , Kızlık zarı bozulması belirtileri süresi , Kızlık zarı bozulması belirtileri yerleri ,  Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.
Güncel yazımız  Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan hastaneler , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan yerler, Kızlık zarı bozulması belirtileri fiyatları , Kızlık zarı bozulması belirtileri bilgilendirmesi , Kızlık zarı bozulması belirtileri süresi , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan doktorlar , Kızlık zarı bozulması belirtileri yerleri  kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Kızlık zarı bozulması belirtileri ne demek?

Güncel blog Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan yerler, Kızlık zarı bozulması belirtileri fiyatları , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan hastaneler , Kızlık zarı bozulması belirtileri yerleri , Kızlık zarı bozulması belirtileri bilgilendirmesi , Kızlık zarı bozulması belirtileri süresi , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.
Güncel yazı Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan yerler, Kızlık zarı bozulması belirtileri fiyatları , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan hastaneler , Kızlık zarı bozulması belirtileri bilgilendirmesi , Kızlık zarı bozulması belirtileri yerleri , Kızlık zarı bozulması belirtileri süresi , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan hastaneler , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel Kızlık zarı bozulması belirtileri nedir?

Güncel yazımız  Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan hastaneler.
 Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan yerler
 Kızlık zarı bozulması belirtileri fiyatları , Kızlık zarı bozulması belirtileri yerleri , Kızlık zarı bozulması belirtileri bilgilendirmesi , Kızlık zarı bozulması belirtileri süresi , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

İstanbul  Jinekoloji Estetik Kliniği – Lazerle ve Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı – Hızlı İyileşme – Garantili Flep Yöntemi – 7/24 Bilgi ve Randevu –  2021 Fiyatları – Hymenoplasti – Kızlık zarı dikimi fiyatları

 
İnternet sitemizin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da teşhisinin yerini alamaz. Buradaki kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da tedavi değişikliği önerilmez. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

 

Kızlık zarı bozulması belirtileri nedir?

Güncel article Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan yerler, Kızlık zarı bozulması belirtileri fiyatları , Kızlık zarı bozulması belirtileri bilgilendirmesi , Kızlık zarı bozulması belirtileri süresi , Kızlık zarı bozulması belirtileri yerleri ,  Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.
Güncel yazımız  Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan hastaneler , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan yerler, Kızlık zarı bozulması belirtileri fiyatları , Kızlık zarı bozulması belirtileri bilgilendirmesi , Kızlık zarı bozulması belirtileri süresi , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan doktorlar , Kızlık zarı bozulması belirtileri yerleri  kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Kızlık zarı bozulması belirtileri ne demek?

Güncel blog Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan yerler, Kızlık zarı bozulması belirtileri fiyatları , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan hastaneler , Kızlık zarı bozulması belirtileri yerleri , Kızlık zarı bozulması belirtileri bilgilendirmesi , Kızlık zarı bozulması belirtileri süresi , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.
Güncel yazı Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan yerler, Kızlık zarı bozulması belirtileri fiyatları , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan hastaneler , Kızlık zarı bozulması belirtileri bilgilendirmesi , Kızlık zarı bozulması belirtileri yerleri , Kızlık zarı bozulması belirtileri süresi , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan hastaneler , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel Kızlık zarı bozulması belirtileri nedir?

Güncel yazımız  Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan hastaneler.
 Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan yerler
 Kızlık zarı bozulması belirtileri fiyatları , Kızlık zarı bozulması belirtileri yerleri , Kızlık zarı bozulması belirtileri bilgilendirmesi , Kızlık zarı bozulması belirtileri süresi , Kızlık zarı bozulması belirtileri yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

İstanbul  Jinekoloji Estetik Kliniği – Lazerle ve Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı – Hızlı İyileşme – Garantili Flep Yöntemi – 7/24 Bilgi ve Randevu –  2021 Fiyatları – Hymenoplasti – Kızlık zarı dikimi fiyatları

Call Now ButtonFiyat ve Randevu